1956 Jaguar XK140 SE Znalezione w stodole. Ten Jaguar XK140 SE z 1956 roku spędził cały…


Ten Jaguar XK140 SE z 1956 roku spędził całe swoje życie na Zachodnim Wybrzeżu w Kalifornii i został sprzedany jako nowy w Los Angeles. Do niedawna stał zaparkowany przez ponad 20 lat, ale został przywrócony do życia. Samochód jest w dobrym stanie technicznym i ma bardzo solidne nadwozie. Niech Państwa nie zmyli wyblakły lakier, to solidny kalifornijski pojazd! Byłaby to trudna decyzja, czy zostawić ten samochód w stanie “jak znalazł”, czy też wykorzystać go jako ładny, solidny punkt wyjścia do wysokiej jakości renowacji. Ten Jaguar jest obecnie na sprzedaż przez Dusty Cars i można go znaleźć tutaj na eBay z ceną wywoławczą 38.995 USD.

Wnętrze jest w porównywalnie dobrym stanie jak nadwozie. Elementy wykończeniowe z prawdziwego drewna i deska rozdzielcza wyglądają trochę gorzej, ale wszystko jest i wygląda na nienaruszone. Wprawny restaurator lub stolarz mógłby przy odrobinie pracy przywrócić temu wnętrzu wygląd jak nowy! Siedzenia i panele drzwiowe wydają się być w doskonałym stanie i zostały niedawno wyczyszczone na ładny połysk. Fotele mają nietypową konstrukcję, ale z pewnością wyglądają na wygodne!

Co zaskakujące, ten samochód ma tylne siedzenie (jeśli można to tak nazwać)! Być może byłoby to odpowiednie miejsce dla dzieci, ale wydaje się mało prawdopodobne, aby dorosłym osobom było tam wygodnie. Podobnie jak w przypadku przednich siedzeń, wszystko poza materiałem, z którego wykonane są siedzenia, wygląda trochę szorstko. Siedzenia są w dobrym, nadającym się do użytku stanie i całkiem dobrze się czyszczą.

Silnik jest opisany jako “pracuje równo na wszystkich cylindrach”. Sprzedawca zaznacza również, że nie jest to oryginalny silnik dla tego konkretnego Jaguara, ale jest to prawidłowy silnik dla tego modelu Jaguara, który jest. Wprawdzie obniża to wartość samochodu, ale zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś nie będzie się bał wyjechać tym samochodem i cieszyć się nim! Dla osób innych niż właściciel, będzie to wyglądało jak oryginalny i prawidłowy silnik. Kiedy był nowy, XK140 osiągał prędkość 120-125MPH i miał moc 210 KM.

Ten Jaguar ma naprawdę czyste i gładkie linie nadwozia i jest prawdziwym połączeniem sportowego i królewskiego charakteru. Patyna na tym samochodzie jest naprawdę charakterystyczną cechą pojazdu, która pomaga opowiedzieć historię jego życia i w przeciwieństwie do wielu pojazdów sprzedawanych z “patyną”, ten samochód jest tak solidny, jak to tylko możliwe. W przeciwieństwie do wielu pojazdów sprzedawanych z “patyną”, ten samochód jest tak solidny, jak to tylko możliwe. Sprzedawca zamieścił wiele zdjęć w ofercie eBay i wydaje się, że uczciwie przedstawia samochód. Ten Jaguar z pewnością zwróciłby uwagę wielu osób na każdej imprezie!

Photo credit: eBay

Zobacz wszystkie Jaguary na sprzedaż w My Classic Garage.

Aby co tydzień otrzymywać historie do swojej skrzynki pocztowej, proszę zapisać się na nasz cotygodniowy newsletter tutaj.

Sprawdź ponad 8.000 ofert samochodów na My Classic Garage.

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje na temat finansowania samochodów klasycznych z Woodside Credit.

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje na temat ubezpieczenia samochodów kolekcjonerskich od TDC Risk Management.

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje na temat transportu klasycznych samochodów z Plycar.