Kaiser Sedan 1948 znaleziony w stodole. Znalezienie starego samochodu w stodole jest zawsze…


Znalezienie starego samochodu w stodole to zawsze wielka radość, ale powrót starego samochodu na drogę jest jeszcze lepszy! Pierwsza przejażdżka po naprawie długo uśpionego pojazdu jest ekscytującym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych. Ten Kaiser Sedan z 1948 roku był ukryty w stodole przez co najmniej kilkadziesiąt lat, jeśli nie dłużej, i dopiero niedawno został przywrócony do życia przez pewne zdeterminowane osoby. Ciekawi Państwa Kaisery? To z pewnością niezwykłe samochody i mają silniejszy rodowód, niż mogłoby się wydawać. Joseph W. Frazer i Henry J. Kaiser (twórca jeszcze bardziej niezwykłego samochodu Henry J. i Kaiser Jeep) założyli po II wojnie światowej w 1945 roku Kaiser-Frazer Corporation i rozpoczęli sprzedaż samochodów w 1947 roku. Wiele firm, w tym “Wielka Trójka”, po wojnie nadal produkowało swoje przedwojenne konstrukcje, ponieważ w czasie wojny nie produkowano nowych samochodów. Kaiser-Frazer był jedną z pierwszych firm, które po wojnie wyszły z całkowicie nowymi projektami.

Ten pojazd to sprzedawany na eBayu w Dalton, WI, i jak na 60-letni pojazd z Wisconsin, ten Kaiser jest w doskonałym stanie. Przednia tablica jest historyczna z Michigan, ale Michigan nie jest zbyt łaskawe dla pojazdów. Wydaje się, że ten pojazd był odstawiony z niskim przebiegiem i w dobrym stanie, ponieważ wiele uszkodzeń odpowiada tylko wiekowi. Sprzedający uważa, że ten samochód może mieć tylko 43.000 rzeczywistych mil i stan wnętrza wydaje się potwierdzać to twierdzenie. Jak widać tutaj, szyba drzwi kierowcy jest uszkodzona, ale reszta szyby jest w dobrym stanie. Szyba drzwiowa wymagająca wymiany to szkło płaskie, które z dużym prawdopodobieństwem można łatwo przyciąć w większości zakładów szklarskich.

Deska rozdzielcza jest w doskonałym, oryginalnym stanie, a pod tym kątem to może być zdjęcie z 1955 roku!

Silnik to sześciocylindrowy Kaiser o pojemności około 226 cali sześciennych i mocy około 100 KM (przynajmniej tak było, gdy był nowy!). Jak napisano w ogłoszeniu, “ten Kaiser dobrze się uruchamia, pracuje, zmienia biegi, jeździ i zatrzymuje się”. Jakby nie patrzeć, jest to wspaniały, oryginalny przykład niezwykłego samochodu.

Jeżeli jest to pojazd z pasa rdzy, nie dziwi fakt, że spód jest w dość zaawansowanym stanie zardzewienia. Może to być wynikiem 60 lat siedzenia w stodole lub wystawienia na działanie soli drogowej przed zaparkowaniem, ale najprawdopodobniej jest to połączenie obu tych czynników. Widoczny tutaj wydaje się być nowy przewód paliwowy, prawdopodobnie wykonany przez panów, którzy przywrócili ten samochód na drogę.

To jest “zła” strona Kaisera, ale nawet ona nie jest zbyt surowa. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to samochód z podkładem, w rzeczywistości ma oryginalną farbę “Speedwing Gray” i wymaga wypolerowania. Wydaje się, że rdza na tym samochodzie jest niewielka lub nie ma jej wcale i poza oczywistymi uszkodzeniami lakieru po tej stronie i wgnieceniem dachu po stronie kierowcy, jest to solidny samochód projektowy. Za 1800 dolarów ten samochód to okazja!

Zdjęcia: eBay.com/hawkhunter

Źródła: Wikipedia, automobile-catalog.com

Aby co tydzień otrzymywać historie do swojej skrzynki pocztowej, proszę zapisać się na nasz cotygodniowy newsletter tutaj.

Sprawdź ponad 8.000 ofert samochodów na My Classic Garage.

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje na temat finansowania samochodów klasycznych z Woodside Credit.

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje na temat ubezpieczenia samochodów kolekcjonerskich od TDC Risk Management.

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje na temat transportu klasycznych samochodów z Plycar.