Magazyn części do klasycznych samochodów wartych miliony znaleziony w kontenerach transportowych


Chris Routledge powiedział, że czuje się jak Howard Carter przeglądający grobowiec króla Tuta, gdy pomaga skatalogować kolekcję części znalezionych w kontenerach transportowych. (SWNS)

Skarb części do klasycznych samochodów odkryty w Wielkiej Brytanii jest porównywany do odkrycia grobowca króla Tuta i może być wart miliony.

Kolekcja była przechowywana w kontenerach transportowych, które należały do zmarłego kilka lat temu Brytyjczyka i jest katalogowana przed aukcją prowadzoną przez Coys of Kensington, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Dokładna lokalizacja jest utrzymywana w tajemnicy, ale jest to gdzieś w południowo-zachodniej Anglii. Zawiera nieużywane części do niektórych z najcenniejszych samochodów kolekcjonerskich na świecie, w tym Ferrari 512 LM i Ferrari 250 GTO, z których jeden został niedawno sprzedany za 70 milionów dolarów.

1963 FERRARI 250 GTO SPRZEDANE ZA REKORDOWĄ KWOTĘ 70 MILIONÓW DOLARÓW

“Są tam druciane koła w oryginalnych drewnianych skrzynkach, gaźniki w oryginalnym naoliwionym papierze pakowym, rury wydechowe, osłony chłodnicy, deski rozdzielcze, lista po prostu się wydłuża”, powiedział SWNS prezes Coys Chris Routledge.

“Czuję się trochę jak Howard Carter odkrywający grobowiec Tutenchamona w 1922 roku, za każdym razem, gdy wyjmujemy jedno pudełko lub przedmiot, kryje się za nim coś innego, niezwykle interesującego”.

Oprócz części do Ferrari, Routledge powiedział, że są tam również części do Maserati i Abarthów.

Pełna lista przedmiotów zostanie opublikowana przed aukcją, która odbędzie się 29 czerwca w Woodstock w Wielkiej Brytanii.

Pierwotnie napisany przez Gary Gastelu dla Fox News.

(http://www.foxnews.com/auto/2018/06/08/stash-classic-car-parts-worth-millions-uncovered-in-shipping-containers.html)

Zobacz wszystkie Ferrari na sprzedaż w My Classic Garage.

Aby co tydzień otrzymywać historie do swojej skrzynki pocztowej, proszę zapisać się na nasz cotygodniowy newsletter tutaj.