Najlepsze znaleziska złomowiska 2017 r. Zaczynając od Forda Fox-body z 1981 roku…


Zaczynając od Ford Granada z nadwoziem Fox z 1981 r. i kończąc na 1989 Chrysler New Yorker Landau Mark Cross Edition, ósmy rocznik Seria “Down On the Junkyard zawierała 52 porzucone samochody, które uznałem za wystarczająco interesujące, aby warto było je sfotografować. Ich wiek wahał się od siedem do 51lat, zostały zbudowane w miejscach od Abingdon do Aichii kończyły swoje drogi w warunkach od koszmarnych do całkiem czystych.

Oto moja ulubiona dziesiątka, te, które najbardziej mnie poruszyły, gdy po raz pierwszy zobaczyłem je błyszczące wśród złomowiska, przedstawione w kolejności od roku modelowego.

1966 Chevrolet Impala Sport Sedan
Przejechałem więcej mil w Chevy Impala sedan z 1965 r. niż w jakimkolwiek innym pojeździe, co czyni każdego pełnowymiarowego Chevroleta z lat 60. godnym uwagi Junkyard Find w mojej książce. Na dodatek ten model ’66 został zmontowany w tym samym tygodniu, w którym się urodziłem. Tak, kupiłem ten zegar, tylko dlatego, że.

1967 Chevrolet P20 Adventure Line Motorhome
W latach 60-tych, głównie w środkowo-zachodniej części kraju, na bazie rozklekotanych, blaszanych furgonetek z Detroit budowano wszelkiego rodzaju pojazdy rekreacyjne, a ten Chevrolet P20 łączy w sobie pełną hokus-pokus z tęsknym spojrzeniem na okres, w którym większość kamperów nie próbowała być luksusowymi hotelami na kółkach.

1972 Jeep J-4000 Pickup Truck
Smuci mnie fakt, że większość amerykańskich lekkich ciężarówek sprzed 1990 roku ma pięciocyfrowe liczniki kilometrów, ponieważ ten niezwykle poobijany Jeep, którego sfotografowałem na podwórku w Denver, może mieć więcej kilometrów na zegarze niż jakikolwiek inny pojazd, który kiedykolwiek sfotografowałem. Ta ciężarówka pracowała ciężko przez 45 lat.

1975 Mercedes-Benz 240D
Oto samochód, który może mieć więcej kilometrów niż Jeep J-4000: spalający ropę, powolny jak melasa diesel W115 Benz, znaleziony w San Francisco Bay Area. Te samochody powinny być wieczne, ale czasami ich właściciele pozwalają na odholowanie ich za niezapłacone mandaty parkingowe, wymieniają je na młode Mercedesy z lat 90-tych lub po prostu wyrzucają je z nudów.

1976 Audi 100 LS Sedan
Prawie wszystkie te samochody zostały wyeliminowane z powierzchni ziemi do około 1990 roku, dzięki połączeniu teutońskiej złożoności i niskiej wartości odsprzedaży; nie widziałem żadnego na złomowisku od co najmniej 25 lat, kiedy zauważyłem ten egzemplarz w Colorado Springs.

1981 Datsun 280ZX 2+2
Niektórzy twierdzą, że Datsun F-10 jest najbrzydszym japońskim samochodem, jaki kiedykolwiek powstał, ale ja się z tym nie zgadzam. Twierdzę, że jest to 280ZX 2+2 i dlatego sfotografowałem ten egzemplarz w północnej Kalifornii.

601 173-milowy przebieg 1987 Mercedes-Benz 190E
Benzynowy, jednowirnikowy, pięciobiegowy W201 z najwyższym wiarygodnym stanem licznika, jaki kiedykolwiek widziałem na złomowisku (najwyższy imwiarygodny odczyt był ten ’81 Volkswagen Rabbit Cabriowskazujący 930 013 mil na źle wyglądającym liczniku kilometrów). Nadal wyglądał całkiem nieźle, gdy The Crusher zjadł to.

1989 Ford Tempo napęd na wszystkie koła
Oto jak bardzo jestem chora na punkcie dziwnych, rzadkich, ale nie wartościowych samochodów z Detroit: Krzyknąłem “TAK!” i wykonałem mały taniec, gdy zobaczyłem ten samochód. Czy Państwo widział Pan kiedykolwiek Tempo AWD na żywo?

1991 Toyota Camry DX z silnikiem V6 i ręczną skrzynią biegów
Camry drugiej generacji z ręczną skrzynią biegów to naprawdę rzadko (przynajmniej w Ameryce Północnej), ale widzę może jeden raz na kilka lat. Jest to jedyny przykład Camry drugiej generacji z pięciobiegową skrzynią biegów. oraz silnik V6, który znalazłem w ciągu wszystkich moich lat poszukiwań na złomowisku. Niestety, nie można było dostać Camry All-Trac z tą konfiguracją silnika/ skrzyni biegów.

1993 Plymouth Voyager z ręczną skrzynią biegów
Do roku modelowego 1995 można było kupić nowego minivana Chryslera z pięciostopniową ręczną skrzynią biegów. Niewielu to zrobiło. Po latach sprawdzania minivanów z połowy lat 90. pod kątem trzech pedałów, znalazłem ten w Colorzedo.