Znalezisko w stodole przyszłości? Infiniti wypełnia lukę między przeszłością a przyszłością samochodów wyścigowych dzięki Prototypowi 9


Jest rok 2087, wchodzą Państwo do zniszczonej stodoły w poszukiwaniu starego samochodu wyścigowego, o którym mówiono, że tam jest. Chociaż starsza kobieta, która powiedziała Panu, że jest tam samochód wyścigowy, wydawała się trochę szalona, nie może się Pan powstrzymać. W dzisiejszych czasach znalezienie czegokolwiek, co ma 70 lat, jest ekscytujące. Odsuwają Państwo spróchniałe drzwi stodoły i oto jest: Infiniti Prototype 9 z 2017 roku. Wprawdzie nie mamy jeszcze roku 2087 i ten samochód nie jest jeszcze znaleziskiem w stodole, ale zawsze jest możliwe, że kiedyś nim będzie! Infiniti zbudowało ten samochód z wykorzystaniem technik, które w większości zostały zapomniane i rzadko są wykładane na współczesnych kursach, jako ukłon w stronę pojazdów wyścigowych z przeszłości. Prototype 9 jest stylizowany całkowicie na samochód wyścigowy Grand Prix z 1940 roku, z wyjątkiem układu napędowego. Ważący około 1.920 funtów Prototype 9 nie jest ciężkim pojazdem.

Infiniti celowo określiło ten samochód jako znalezisko ze stodoły przyszłości, być może nawiązując do schematu z przeszłości, w którym samochody takie jak ten znikają z oczu opinii publicznej, aby po kilkudziesięciu latach zostać ponownie odkryte w nieprawdopodobnym miejscu. Prototyp 9 ma opływowe linie nadwozia, a Infiniti bardzo dobrze uchwyciło wygląd, do którego dążyło.

Podobnie jak na początku XX wieku, rzemieślnik Infiniti wycina metalową karoserię za pomocą drewnianego młotka. Chociaż w tym rzemiośle jest coś więcej niż tylko bicie metalu młotkiem, to jednak w ostatnich latach technika ta jest stosowana tylko w przypadku głośnych renowacji. Jest to technika, która jest nauczana tylko w takich miejscach jak McPherson College, które uczą starszych technik, aby stworzyć bardziej dokładną replikę lub renowację. Infiniti chciało, aby konstrukcja nadwozia Prototype 9 była jak najwierniejszym hołdem dla samochodów wyścigowych z lat 40.

Co jest takiego szczególnego w tym samochodzie? Dlaczego został zaprezentowany jako nowy samochód koncepcyjny, skoro jest tylko hołdem dla samochodów wyścigowych z dawnych lat? Cóż, może i jest to hołd, ale to coś więcej. Ten samochód stanowi pomost pomiędzy samochodami wyścigowymi z przeszłości a samochodami wyścigowymi z przyszłości, ponieważ chociaż jego nadwozie jest inspirowane latami 40-tymi, to układ napędowy jest w pełni elektryczny. Chociaż nadwozie zostało zbudowane przy użyciu autentycznych technik z lat 40-tych, układ napędowy składa się w całości z nowoczesnych elementów elektrycznych Nissana. Prototyp 9 produkuje 148 KM i 236 ft-lbs momentu obrotowego i osiąga prędkość 0-100km/h (62 MPH) w 5,5 sekundy! Prędkość maksymalna wynosi tylko 170 km/h (105 MPH), ale osiągi tego samochodu są mniej więcej takie, jak samochodów wyścigowych z lat 40-tych, którym jest on hołdem. Mimo że jest to prototyp, jest to w pełni funkcjonalny pojazd, którym można jeździć. Z estetyką zakorzenioną w przeszłości i układem napędowym skierowanym prosto w przyszłość, Infiniti Prototype 9 jest doskonałym dynamicznym łącznikiem między przeszłością a przyszłością.

Źródła: Autofocus, Motor Trend

Zdjęcia: Autofocus

Aby otrzymywać historie co tydzień do swojej skrzynki pocztowej, zapisz się na nasz cotygodniowy newsletter tutaj.

Sprawdź ponad 8000 ofert samochodów na My Classic Garage.

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje na temat finansowania samochodów klasycznych z Woodside Credit.

Kliknij tutaj aby uzyskać informacje na temat ubezpieczenia samochodów kolekcjonerskich od TDC Risk Management.

Proszę kliknąć tutaj aby uzyskać informacje na temat transportu klasycznych samochodów z Plycar.